پوستر فیلم Sunless Shadows سایه‌های بی‌خورشید

پوستر فیلم سینمایی سایه های بی خورشید

سایه های بی خورشید روایتگر داستان پنج دختر نوجوان در کانون اصلاح و تربیت است که به جرم همدستی در قتل پدر، همسر و یا شوهر خواهر، دوران محکومیت خود را سپری میکنند.

درباره فیلم : فیلم سینمایی سایه های بی خورشید (Sunless Shadows) نام فیلمی مستند ، درام – اجتماعی برگرفته از مسائل و مشکلات زنان ، به تهیه کنندگی و کارگردانی (مهرداد اسکویی) می باشد که در سال 1395 تولید گردیده است. سایه های بی خورشید درباره دخترها و مادرهایی است که مرتکب قتل شده‌اند و حالا در زندان و کانون اصلاح و تربیت دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند. مادرهای این فیلم اگرچه دست به قتل زده‌اند اما الان معتقدند اگر زمان به گذشته برگردد انتخاب و تصمیم دیگری خواهند داشت و در عین حال حاضرند برای فرزندانشان هر کاری انجام دهند تا آن‌ها بهترین شرایط را داشته باشند. از آن طرف بچه‌هایی که در کانون هستند برای برگشت به زندگی طبیعی تلاش می‌کنند. این مستند به طور کلی یک فیلم پیشگیرانه است که می‌تواند تاثیرات خاص خود را داشته باشد. این مستند تصاویری ناخوداگاه و مشاهده‌ای از کانون اصلاح و تربیت را در کنار مصاحبه‌هایی کنترل شده قرار می‌دهد و از دختران می‌خواهد با دوربین صحبت کنند، گویی در حال صحبت با مادرشان و یا قربانی‌اشان (که معمولا پدر و یا برادرشان است) هستند. این یک فیلم مستند است که بازیگران آن افراد واقعی بوده ، نام آنها مشخص نیست.

عوامل فیلم : تهیه کننده و کارگردان: مهرداد اسکویی / مدیر تهیه: سیاوش جمالی / مدیر فیلمبرداری: مهدی آزادی / تدوین: امیر ادیب‌پرور / صدابردار: پارسا کریمی / طراحی و میکس صدا: محمود خرسند / مدیر تولید: وحید حاجیلویی / رنگ آمیزی تصویر: حمیدرضا فتوره‌چیان , برنا جمشیدی / آهنگساز: افشین عزیزی / دستیار کارگردان , عکاس و طراح تیتراژ: مسعود شکرنیا / مترجم: بونا الخاص / زیرنویس: رضا تاری‌وردی / طراح پوستر: علی باقری / مشاور حقوقی: محمد ملک ثابت / پخش بین‌الملل: نسرین میرشب (شرکت دریم‌لبز فیلم)

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *