خانه - دسته بندی پوسترها - پوسترهای اجتماعی

جدیدترین پوسترهای اجتماعی

پوسترهای اجتماعی

در هر دوره از جامعه، مشکلات و معضلات اجتماعی همواره به شیوه‌های مختلف دامن‌گیر مردم بوده است. در هر دوره نیز سعی می‌شد تا به واسطه اشکال مختلفی، این مشکلات و معضلات را به گوش مسئولین رساند یا در مورد آنها به مردم اطلاع ‌رسانی کرد. در گذشته بیشتر به واسطه مجلات و روزنامه‌ها این کار انجام می‌شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می‌توان از پوسترهای هنری که توسط طراحان خوش ذوق طراحی می‌شوند استفاده کرد. پوستر اجتماعی یکی از انواع پوسترهاست که نقش به سزایی در اطلاع رسانی معضلات و مشکلات جامعه دارد و باید در طراحی آن دقت بسیاری داشت.

طراحی پوستر اجتماعی

طراحی پوستر اجتماعی مسئولیتی سخت است و شاید از پس هر کسی بر نیاید. اطلاع رسانی مشکلات و معضلات مردم موضوع با‌اهمیتی است پس باید نهایت دقت را در این کار لحاظ کرد. فقط طراحانی که نگاهی ریزبینانه دارند و می‌توانند به واسطه هنر به بهترین شکل اخبار را به گوش مردم و مسئولین برسانند باید اقدام به طراحی پوسترهای اجتماعی کنند. یک پوستر اجتماعی خوب با اولین نگاه باید موضوع مورد نظر را به شخصی که آن را مشاهده می‌کند برساند.

در طراحی پوستر اجتماعی باید اوج خلاقیت را نشان داد و به بهترین شکل اهمیت مشکلاتی که اکنون مردم گریبان گیرشان هستند را گوشزد کرد. این نوع از پوسترها شاید نیاز به زمان زیادی صرف وقت داشته باشند تا به این صورت به بهترین شکل بتوان معنا و مفهوم خاصی را به مخاطب القا کرد.

پالت رنگ موزه آنلاین پوستر اجتماعی

در وب سایت پالت رنگ می‌توانید انواع مختلفی از پوسترهای اجتماعی (و دیگر انواع پوستر: مانند پوسترهای فرهنگی) که توسط طراحان ایرانی طراحی شده‌اند را مشاهده کنید. در این پوسترها می‌توانید ببینید که طراح چطور مشکلی را به واسطه هنر به گوش مردم و مسئولین می‌رساند و سعی می‌کند دغدغه ای که گریبان‌گیر مردم شده را فریاد بزند.

در واقع هر پوستر اجتماعی فریادهایی از طرف مردم جامعه برای بیان مشکلات است که در موزه آنلاین پالت رنگ می‌توانید انواع مختلفی از این پوستر را مشاهده کنید.