Kokuyo Design Award 2024: Primitive

جایزه طراحی Kokuyo یک مسابقه بین المللی طراحی محصول است که همه چیز در مورد تصور و خلق آینده با هم است. این پیشنهادات را از سراسر جهان جمع آوری می کند، و ورودی های برجسته را به محصولات تجاری تبدیل می کند.
جایزه طراحی Kokuyo 2024 بیست و یکمین مسابقه خواهد بود و این بار، برگزارکنندگان آثاری را بر اساس موضوع “ابتدایی” فراخوان می‌دهند. این کلمه معمولاً برای توصیف چیزی نزدیک به طبیعت استفاده می‌شود. و در “وضعیت اصلی” یا چیزی “اساسی” قبل از اینکه پالایش شود. با این حال، این بار، سازمان‌دهنده می‌خواهد ورودی‌هایی را ببیند که آن را به عنوان «تعریف مجدد ماهیت چیزی» تفسیر می‌کنند و طرح محصولی را ارائه می‌کنند که برای سال‌های آینده جایگزین آن ذات خواهد شد.
بهترین طرح با 2,000,000 ین ژاپن — حدود 15,000 دلار جایزه تعلق می گیرد. سه جایزه Merit به مبلغ 500000 ین ژاپن نیز اعلام خواهد شد و جوایز ویژه نیز ممکن است اعطا شود.
هر گونه لوازم التحریر، مبلمان یا ابزاری که در صحنه های کار، یادگیری و زندگی استفاده می شود، واجد شرایط ورود است. آثار ارسالی باید اثر اصلی شرکت کننده باشد و نباید قبل از این مسابقه یا همزمان با آن (در ژاپن یا خارج از کشور) عمومی شده باشد.
جزئیات موضوع برای سال 2024 در وب سایت رسمی موجود است.
با شنیدن کلمه “ابتدایی” چه چیزی را تصور می کنید؟
آیا حالت “اصلی”، نزدیک به طبیعت، شکل خالی قبل از صیقل، پالایش یا توسعه است؟ یا حالت «اولیه» که پیش از لمس مصنوعی است؟ برای جوایز طراحی Kokuyo امسال، ما “ابتدایی” را به عنوان “جوهر بازتعریف شده” تفسیر کردیم.
اگر برای ایجاد آینده به ایده “ابتدایی” برگردیم، چه شکلی از تکامل را می توانیم تصور کنیم؟
وقتی نگاهی تازه به مواد آشنا بیندازیم، ممکن است امکان توسعه بیشتر را کشف کنیم.
با استفاده از دیدگاه‌ها و خلاقیت منحصر به فرد شما، می‌توانیم “ابتدایی” را در هر یک از ما کشف کنیم. ما از شما دعوت می کنیم که “جوهر” آینده را به ما نشان دهید.
موارد ارسالی بر اساس این نکات ارزیابی ارزیابی خواهند شد:

این طرح شامل یک راه حل پیشنهادی برای برخی مسائل اجتماعی است
طراحی دارای اجزایی است که به افراد احساس مثبت می کند
بی نظیر بودن ایده
امکان سنجی طراحی محصول
پتانسیل طرح برای تبدیل شدن به محصول

سال گذشته، مسابقه در مجموع 1023 اثر از طراحان از تمام نقاط جهان دریافت کرد.
هزینه ورودی وجود ندارد!
ورود رایگان است.

پاسخ‌ها