فراخوان جشنواره طراحی پوستری برای فردا 2020 | اخبار جعلی

poster for tomorrow 2020 fake news paletrang 1070x574 - فراخوان جشنواره طراحی پوستری برای فردا 2020 | اخبار جعلی

به گزارش پالت رنگ ثبت نام مسابقه طراحی پوستر با عنوان اخبار جعلی در سایت Posterfortomorrow.org آغاز شد.
هدف از برگزاری این مسابقه که بخشی از رویداد فرهنگی «دوسالانه پاریس» است و توسط وزارت فرهنگ فرانسه پشتیبانی می‌شود ترویج و شناساندن «طراحی گرافیک» به عنوان ابزاری در ایجاد تحولات اجتماعی است.
بر اساس اعلام این سایت به ۱۰۰ طرح برتر که توسط هیئت داوران انتخاب شود علاوه بر انتشار در سایت جوایزی از سوی حامیان و اسپانسر سایت اهدا خواهد شد.

موضوع مسابقه:
معمولاً مردم احساس می کنند که خبر های جعلی از زمان انتخابات یک چهره سیاسی مشهور آغاز شده است اما واقعیت این است که انتشار شایعات و اطلاعات نادرست به قدمت رسانه های چاپی است.
مردم برای اینکه به آنچه که می خواهند دست یابند و یا دنیا را به کام خود کنند همیشه حقیقت راکامل بیان نمی کنندو یا با وارونه جلوه دادن آن راحت دروغ می گویند.
این نقش را در گذشته رسانه‌های دولتی که تعدادشان اندک بود بازی می‌کردند اما امروزه همه این توانایی را دارند که اطلاعات را علاوه بر اینکه سریع تر و گسترده تر از گذشته منتشر کنند در تغییر و وارونه جلوه دادن آن نیز دخالت داشته باشند.
برخلاف رسانه‌های مکتوب و یا منابع دولتی که باید پاسخگوی مطالب منتشر شده باشند، اما در فضای مجازی به علت نبود قوانین لازم و کافی برای انتشار اخبار دروغ هیچ پاسخگویی در حوزه افکار عمومی وجود ندارد. همه ما عادت داریم که در فضای مجازی قبل از آن که به صحت و سقم مطلبی فکر کنیم ان را لایک و تایید می‌کنیم. مردم وقتی که توییت های بی پایه و اساس رهبر مدعی جهان آزاد را میبینند به خود این اجازه را می‌دهند که اخبار را به نفع خود منتشر کنند.
انجمن for tomorrow که یک سازمان مستقل و غیردولتی می باشد با هدف تشویق مردم چه در داخل و چه در خارج از «جامعه طراحان گرافیک» برای واکنش نشان دادن به مسائلی که بر جامعه تاثیرگذار است، مسابقه پوستری برای فردا را منتشر کرده است.

مهلت ارسال آثار:
متقاضیان تا ماه 20 May می فرصت دارند آثار خود را برای شرکت در مسابقه به سایت www.posterfortomorrow.org ارسال کنند.
ورود به این رقابت رایگان است!

آخرین زمان ارسال
چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

مقالات مرتبط

نخستین جشنواره بین المللی سلامت و هنر

در حال حاضرشیوع بیماری جدید و نوپدید  تهدیدی بزرگ و جدی برای سلامت و جان انسانها و زندگی بشر در گستره جهانی به شمار می رود . در چند ماه اخیر پاندمی ویروس کرونا ( کووید 19 ) عواقب جبران ناپذیر و…

اولین سوگواره پوستر عاشورایی اهواز

صدای رسایی که در تاریخ پیچیده شده و قرن هاست که میزانِ حق و باطل است. عاشورا بسان یک خط فرضی می ماند که آدمیان را به دو بخش تقسیم می‌کند، یاران و یاوران حسین علیه السلام که در مقابل ظلم و جور و تزویر سکوت نمی کنند و برای خدا قیام می‌کنند “مثنی و فرادی” و در طرف دیگر کسانی که یا در لشکر کفرند و یا چرب و شیرین دنیا کامشان را ممهور ساخته.