گامی به سوی خشونت علیه زنان بردار / مسابقه پوستر

گامی به سوی خشونت علیه زنان بردار / مسابقه پوستر_633ced21520be.jpeg

به گزارش پالت رنگ: گامی به سوی خشونت علیه زنان بردار / مسابقه پوستر

هدف این مسابقه افزایش آگاهی در مورد “خشونت علیه زنان” و حفظ این آگاهی است. شامل یادآوری مسئولیت های افراد در قبال ساختار خانواده و زنان با موضوع «گامی به سوی خشونت علیه زنان بردارید». بر این اساس، شامل تشکیل جامعه ای حساس به حقوق بشر، تفاهم، محترمانه، ایثارگر، انسانی، عادلانه و اعتراف به حقوق خود نسبت به زنان است. همچنین شامل مصونیت زنان، کرامت، جامعه بدون خشونت، شفقت در خانواده، ازدواج زودهنگام، ازدواج اجباری، جامعه بدون خشونت، سوء استفاده، مدارا، مدیریت خشم و حقوق کودکان است.

هدف و دامنه مسابقه

می توان گفت یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی و خانوادگی امروز، موضوع «خشونت علیه زنان» است. این مشکل به سادگی وضعیتی است که در بسیاری از کشورهای جهان نه تنها در ترکیه وجود دارد.

از این نظر، گزارش‌هایی که هر ساله توسط سازمان‌های بین‌المللی تهیه می‌شود، این مشکل را با ابعاد آماری آن به طرز چشمگیری آشکار می‌کند. برای حفاظت از ساختار خانواده، توانایی نه گفتن به انواع خشونت علیه زنان، بررسی منشأ خشونت علیه زنان به صورت دیداری، افزایش آگاهی، بسیج حساسیت اجتماعی، افزایش آگاهی افراد در این زمینه، ایجاد طرح هایی که حاوی پیام هایی برای همدلی جنس مخالف هستند و این محصولات در مواقع لزوم به عنوان یک ماده آموزشی می باشند. اطمینان از استفاده از آن ضروری است. این تلاش می تواند به صورت فردی یا اجتماعی انجام شود. اما نمی توان گفت که این امر اکنون در حد کافی است و با استفاده از رسانه های مختلف محقق شده است. بنابراین می توان اظهار داشت که به ویژه نهادهای دولتی و دانشگاه ها باید در این زمینه تلاش بیشتری کنند. علاوه بر این، برنامه‌هایی که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند اما در هنگام استفاده از ارزش تاثیرگذاری بالایی برخوردارند، به دلیل قابل مشاهده بودن، استفاده از این تصاویر در بسیاری از مناطق و محصولات و آگاهی ایجاد شده توسط توجه عمومی هنگام استفاده، فعالیت‌های هنری/طراحی را برجسته می‌کنند. به همین دلیل، برنامه ریزی شده است تا مسابقه پوستر بین المللی “خشونت علیه زنان” برگزار شود.

مسابقه به لطف تشکیل هیئت داوران بین المللی قابل مشاهده خواهد بود و آگاهی را در بسیاری از کشورهای جهان افزایش می دهد. هیئت داوران مسابقه متشکل از افرادی خواهد بود که در زمینه کار حرفه ای و آکادمیک در ترکیه و خارج از کشور کار می کنند. با مشارکت فعال دنبال کنندگان این هیئت داوران و افرادی که می خواهند در مسابقه شرکت کنند، می توان به آگاهی هدفمند تا حد زیادی دست یافت. علاوه بر این، تماشای نمایشگاه های پوستر و حتی استفاده از آنها به عنوان مطالب آموزشی، ماندگاری و ارزش تاثیرگذاری پوسترهایی را که پس از مسابقه ظاهر می شوند، افزایش می دهد. به همین دلیل، سازماندهی و استفاده از مسابقه پوستر در رسانه های بین المللی، محدوده پروژه را تشکیل می دهد.

افتتاح اولین نمایشگاه 100 طراحی پوستر منتخب از مسابقات پوستر، تهیه کاتالوگ محصول از 100 اثر اول و ارسال آنها به نهادها و سازمان های مربوطه، برخی از طرح های برگزیده از 100 اثر اول می توانند استفاده در محصولات مختلف طراحی گرافیکی (سایت، طراحی پست، تقویم، کارت پستال، نقاشی دیواری، توتم و غیره در تبلیغات در فضای باز) محدوده پروژه را تشکیل می دهد. سطح آگاهی را می توان با افتتاح نمایشگاه / نمایشگاه 100 اثر اول که از طرح های پوستر در کشورها و شهرهای مختلف در صورت تمایل ایجاد می شود افزایش داد.

1. جایزه 10.000 لیر لیر و گواهینامه (جایزه اول)
2 . جایزه 6.000 لیر لیر و گواهینامه (جایزه دوم)
3 . جایزه 3.000 لیر لیر و گواهینامه (جایزه سوم)
4 . جایزه گواهی موفقیت (جایزه ویژه هیئت داوران)
5. جایزه گواهی موفقیت (جایزه ویژه هیئت داوران)
6. جایزه گواهی موفقیت (جایزه ویژه هیئت داوران)
جوایز به حساب ها واریز می شود از برندگان جوایز، پس از کسر مالیات قانونی و هزینه‌های حواله بانکی، ظرف 12 ماه پس از مراسم اهدای جوایز در محل و تاریخی که کمیته برگزار کننده آن تعیین می‌شود، برگزار می‌شود.
  1. مسابقه از قبل انتخاب خواهد شد. بدین منظور طرح ها توسط هیئت داوران پیش گزینشی که از بین اعضای اصلی هیات داوران و یا بنا به تصمیم هیات برگزار کننده با حضور اعضای جدید هیات داوران پیشنهادی هیات برگزار کننده تشکیل می شود، ارزیابی می شود. این فرآیند بین 29 تا 30 اکتبر 2021 انجام خواهد شد.
  2. کمیته انتخاب ارزیابی را بین 2 تا 5 نوامبر 2021 در محیط دیجیتال به صورت آنلاین انجام خواهد داد. در طول ارزیابی، هیئت داوران هیچ اطلاعاتی در مورد کاربر غیر از طراحی پوستر.
  3. 120 پوستر اول (www.grafreedesign.org) بین 8 تا 10 نوامبر 2020 به حالت تعلیق در خواهند آمد. در صورت اعتراض به دلیل کپی یا شباهت زیاد پوسترها موجهات اعتراضات توسط هیئت برگزارکننده ارزیابی و در صورت صلاحدید طرح های معترض از لیست حذف و طرح ها/طرح ها از لیست ذخیره اضافه و در تاریخ 21 آبان ماه اعلام خواهد شد. ، 2021. دو روز مهلت برای اعتراض به این طرح ها داده می شود. در صورت اعتراض به این طرح‌ها، هیئت برگزارکننده تصمیم می‌گیرد که آیا این روند ادامه دارد یا خیر و نتیجه در تاریخ 15 نوامبر 2021 اعلام خواهد شد.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسابقه داستان کوتاه گلچین 2023 اکنون برای آثار باز است! داستان کوتاه گلچین مسابقه 2023: مجله گلچین با خوشحالی جایزه...
مسابقه دانش‌آموزی آگاهی از اقیانوس در صندلی کمانی 2023 اکنون برای شرکت‌کنندگان باز است! 2023 Bow Seat Ocean Awareness مسابقه...