مسابقه میدان کوبا 2022

مسابقه میدان کوبا ۲۰۲۲_633cb2dc4f645.png
18 Nov 2022

به گزارش پالت رنگ: مسابقه میدان کوبا 2022

مسابقه میدان کوبا 2022: مسابقات TerraViva اخیراً The Cuban Square را اعلام کرده است، یک مسابقه معماری جدید که هدف آن کشف پتانسیل های Plaza de la Revolución (هاوانا، کوبا) به منظور دستیابی به خلاقیت است. طرح های پیشنهادی که می توانند به آن جان تازه ای ببخشند.

درباره رقابت

TerraViva Competitions The Cuban Square را راه اندازی می کند، یک مسابقه معماری جدید که هدف آن کشف پتانسیل های Plaza de la Revolución (هاوانا، کوبا)به منظور ارائه طرح های خلاقانه طراحی که بتواند به آن جان تازه ای ببخشد.

چگونه می توان آن را به مکانی برای زندگی اجتماعی و تعامل اجتماعی تبدیل کرد؟ چه نوع مداخله ای می تواند میدان را به منطقه ای سرزنده تر، قابل دسترس و کاربردی برای ساکنان محلی و گردشگران بین المللی تبدیل کند؟

ایده پشت ابتکار TerraViva این است که نسل‌های جدید طراحان را به چالش بکشد تا خارج از چارچوب فکر کنند و با یک چشم‌انداز استراتژیک با جدیدترین مسائل شهری برخورد کنند.


به لطف حافظه تاریخی خارق‌العاده و اعتبار میراث گرانبهای معماری، هاوانا را مطمئناً می‌توان یک «شهر میراثی» در نظر گرفت. ”. روح اصیل و جذاب آن نه تنها از کیفیت مشهور موسیقی و ریتم آن، زندگی خیابانی پر جنب و جوش و فضای دوستانه آن، بلکه و به ویژه از محیط ساخته شده آن ناشی می شود.

انتخاب هاوانای قدیمی به عنوان سایت یونسکو در سال 1982 تمایز مهمی بود که توجه را به حفظ بافت شهری آن جلب کرد. برنامه بازیابی مرکز تاریخی شهرت جهانی داشت و با موفقیت به شهرهای دیگر کوبا گسترش یافت و به حفظ فرهنگ محلی و توسعه جذابیت های گردشگری جدید کمک کرد.

متأسفانه در طول دهه‌های گذشته امکان تکرار این تجربیات در محله‌های دیگر فراتر از هاوانای قدیمی وجود نداشته است، جایی که اجرای برنامه‌های جامع بسیار مورد نیاز است. در واقع، در واقع یک مکان خاص وجود دارد که در میان مکان های دیگر برجسته است و نه تنها به دلیل گسترش گسترده، بلکه به دلیل تاریخ منحصر به فردش، شایسته توجه ویژه است: Plaza de la Revolución.

به عنوان قلب جدید پایتخت کوبا تصور و تصور می شود، وضعیت کنونی این میدان بسیار دور از واقعیت است. میدان انقلاب که در اطراف ساختمان بتنی وزارت کشور – معروف به نقاشی دیواری عظیم چه گوارا – و ساختمان مخابراتی با تصویر نمادین کامیلو سینفوئگوس قرار دارد، به نظر می‌رسد که ایستاده و منتظر است تا دوباره کشف شود. …

شرایط ارسال

رقبا باید دو پانل A1 (59,4 x 84,1 سانتی متر) منظره گرا + یک متن مختصر برای توصیف پروپوزال (حداکثر ۲۵۰ کلمه). پانل ها باید حاوی تمام اطلاعات گرافیکی لازم برای توضیح پروژه به بهترین شکل ممکن باشد (عنوان، نمودارها، طرح ها، سه بعدی). تجسم ها، پلان ها و بخش ها، کلاژها، عکس های مدل و غیره). انواع نمایش های گرافیکی پذیرفته می شود.

مسابقه میدان کوبا 2022 – هزینه ورودی

هزینه ورودی در دوره ثبت‌نام اولیه (18 ژوئیه – 9 سپتامبر 2022) 59 یورو است. پس از پایان آن دوره، مبلغ ورودی افزایش می یابد.

واجد شرایط بودن

این مسابقه برای دانشجویان، معماران، طراحان، شهرسازان، مهندسان، هنرمندان، سازندگان، فعالان و تمامی علاقمندان به رشته‌های طراحی و معماری آزاد است. شرکت‌کنندگان می‌توانند به این مسابقه بپیوندند. رقابت به صورت انفرادی یا تیمی.

جایزه

جوایز حداکثر 6000 یورو به برندگان انتخاب شده توسط هیئت داوران بین‌المللی تعلق می‌گیرد.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دهمین دوسالانه جهانی پوستر دانشجویی 2022 اکنون برای آثار باز است! دهمین دوسالانه جهانی پوستر دانشجویی 2022: دهمین دوسالانه جهانی...
مسابقه داستان کوتاه گلچین 2023 اکنون برای آثار باز است! داستان کوتاه گلچین مسابقه 2023: مجله گلچین با خوشحالی جایزه...