جایزه عکاسی خبری Carmignac 2024: آسیای جنوب شرقی

پانزدهمین دوره جایزه عکاسی خبری Carmignac بر آسیای جنوب شرقی تمرکز دارد و نقض حقوق بشر و محیط زیست ناشی از ماهیگیری غیرقانونی و صید بی رویه را برجسته می کند. این جایزه از تولید یک گزارش تصویری تحقیقی 9 ماهه حمایت می کند که این تخلفات و پیامدهای آن را مستند می کند.

از عکاسان علاقه مند از همه ملیت ها دعوت می شود درخواست های خود را ارسال کنند.

هیئت داوران متشکل از متخصصان این موضوع و عکاسی معاصر در سپتامبر 2024 در پاریس گرد هم خواهند آمد تا پروژه برنده را انتخاب کنند که سپس از اکتبر 2024 تا مه 2025 اجرا خواهد شد و پس از آن موضوع یک نمایشگاه سیار و یک نمایشگاه اختصاصی خواهد بود. سایت اینترنتی. برندگان جایزه 50000 یورو کمک هزینه برای انجام گزارش میدانی خود دریافت می کنند.

جزئیات تماس امسال در وب سایت رسمی موجود است.

از در اواسط قرن بیستم، ماهیگیری صنفی ساحلی جای خود را به ماهیگیری صنعتی در اعماق دریا در مقیاس بزرگ داده است که تمام دریاهای جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. برای برآورده کردن تقاضای نمایی و رویارویی با رقابت، بسیاری از بازیگران در این بخش دیگر از متوسل شدن به ماهیگیری غیرقانونی و شیوه های صید بی رویه با عواقب ویرانگر دریغ نمی کنند.

به گفته سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) امروزه 80 درصد از گونه های مناسب برای مصرف به طور کامل استثمار شده یا بیش از حد مورد بهره برداری قرار می گیرند. در پشت این صنعت خارج از کنترل که تنوع زیستی را تهدید می کند، نقض حقوق بشر در حال افزایش است: شرایط اسفناک کار، کار اجباری گسترده و قاچاق انسان، بسیاری از دریاها را به مناطق ممنوعه تبدیل می کند.

آسیای جنوب شرقی، که دارای یکی از متنوع ترین اکوسیستم های دریایی در جهان است، مرکز ثقل شیلات جهانی است. بر اساس گزارش SEAFDEC (مرکز توسعه شیلات جنوب شرقی آسیا)، این منطقه تقریباً 52 درصد از کل تولید شیلات در سال 2018 را به خود اختصاص داده است که بیش از 21 میلیارد دلار است. امروزه این یکی از مناطقی است که بیشتر توسط شیوه های ماهیگیری غیرقانونی و نقض حقوق بشر، به ویژه در دریای چین جنوبی، خلیج تایلند و همچنین مجمع الجزایر فیلیپین و اندونزی مورد تهدید قرار گرفته است.

مشارکت می‌تواند فردی یا مشارکتی باشد. داشتن کارت مطبوعاتی برای شرکت الزامی نیست.

Fondation Carmignac که در سال 2000 توسط ادوارد کارمینیاک تأسیس شد، یک بنیاد شرکتی است که حول دو ستون اصلی تشکیل شده است: مجموعه ای از هنر معاصر با بیش از 300 اثر، و جایزه عکاسی روزنامه نگاری Carmignac که سالانه از یک گزارش تحقیقی حمایت می کند که موضوع یک مقاله است. نمایشگاه و کاتالوگ.

برای درخواست و اطلاعات بیشتر، لطفاً از وب سایت رسمی بازدید کنید.

هزینه ورودی وجود ندارد!

ورود رایگان است.

پاسخ‌ها

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر

آرشیـــــــوی بی‌نظیر از
پوسترهای طراحان بین‌المللی