گالرى شکوه در آستانه پنجمین سال درگذشت زنده‌ یاد « محمدعلى ترقى‌جاه » مجموعه‌اى از آثار او را از عصر جمعه ٩ مرداد ٩۴ به نمایش مى‌گذارد.

«بهنوش فروتن»، مدیر این گالرى، با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه حدود ۶٠ نقاشى استاد را در بر مى‌گیرد که گزیده‌اى از چند دهه تلاش هنرمندانه ایشان است؛ آثارى که بخشى از بینش هنرى و نیز نگاه زیبایى شناسى او را بازتاب می‌دهد.

زنده‌یاد ترقى‌جاه هنرمندى بر آمده از متن مردم بود که با پیوند دادن عناصرى بومى و تکنیک‌هاى مدرن، فضاى خاص خود پدید آورد که با اقبال گسترده در داخل و خارج روبه‌رو شد؛ او با ساده‌سازى عناصر نقاشى‌هایش و روایتى خلاصه از طبیعت مثل اسب‌ها و خروس‌ها، امضایى منحصر به فرد براى خویش خلق کرد که براى مخاطب آثارش آرامش را زمزمه مى‌کند.

زنده‌یاد «محمدعلى ترقى‌جاه»، ٢١ مرداد ١٣٨٩ در سن ۶٧ سالگى در حالى که به تازگى از نمایشگاه موفقش در ژنو به وطن بازگشته بود دار فانى را وداع گفت. آثار او در موزه بین‌المللی هنر قرن بیست و یکم آمریکا (TIMOTCA)، موزه هنرهای معاصر تهران، موزه هنرهای مدرن شارجه، موزه ورلد و نوتردام هلند به یادگار است.

نمایشگاه آثار زنده‌ یاد ترقى‌جاه عصر جمعه ٩ مرداد در گالرى شکوه واقع در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمى شمالى، کوچه امیر نورى، شماره ١٩ افتتاح می‌شود.
منبع

بدون نظر

نظر بدهید