نمایش آثار راه‎یافته به نمایشگاه بولونیا ۲۰۱۵ در تهران و اصفهان


تهران


آثار راه یافته به نمایشگاه تصویرگری بلونیا ۲۰۱۵ در نمایشگاهی با نام «تهران – بولونیا ۲۰۱۵» در باغ موزه قصر تهران به نمایش در می آیند.

این نمایشگاه با همکاری انجمن تصویرگران و باغ موزۀ قصر برگزار خواهدشد و قرار است در کنار نمایش آثار بولونیا ۲۰۱۵، آثار تصویرگری راجر ملو (برنده جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴) نیز به نمایش درآید.

همچنین نمایش آثار تصویرگران ایرانی که طی ۱۰ سال گذشته به نمایشگاه بولونیا راه پیدا کرده‌اند و کتاب‌های ایرانی برندۀ جایزۀ نمایشگاه کتاب کودک بولونیا (از ابتدا تاکنون) از دیگر بخش‌های این نمایشگاه خواهدبود.

از آنجایی که غرفۀ ایران در نمایشگاه بلونیای امسال توسط انجمن تصویرگران به نمایندگی از سه تشکل غیردولتی ادبیات کودک شامل انجمن نویسندگان کتاب کودک، انجمن ناشران و انجمن تصویرگران و با همکاری موسسۀ نمایشگاههای فرهنگی ایران برنامهریزی و برپا شد و با استقبال خوب ناشران و بازدیدکنندگان نیز همراه بوده است، این نمایشگاه به پیشنهاد و دعوت علی بوذری، مدیر غرفۀ ایران در نمایشگاه کتاب بولونیا ۲۰۱۵، به ایران  و باغ موزه قصر آمده است.

تهران – بلونیا ۲۰۱۵، روز جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ساعت ۱۷ با حضور هیئت مدیرۀ انجمن تصویرگران و  روبرتاکینی، رئیس نمایشگاه کتاب کودک بلونیا، در نگارخانۀ  هنر در باغ موزۀ قصر، واقع در انتهای خیابان شهید مطهری، بعداز تقاطع خیابان دکتر شریعتی، میدان پلیس آغاز می شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۴ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.

منبع

اصفهان

“اصفهان-بولونیا ۲۰۱۵” که در ادامۀ نمایش آثار راه‎یافته به نمایشگاه بولونیا ۲۰۱۵ در ایران برگزار می‎شود علاوه بر این آثار، تصویرگری‎های راجر ملو -برنده جایزۀ هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴ و آثار تصویرگران ایرانی که طی ۱۰ سال گذشته به نمایشگاه بولونیا راه پیدا کرده‎اند را نیز به نمایش خواهدگذاشت.

“تهران-بولونیا ۲۰۱۵” نقطۀ شروع این نمایشگاه در ایران بود که با همکاری انجمن تصویرگران و باغ‌موزۀ قصر برگزار شد و حال این نمایشگاه با میزبانی موزۀ هنرهای معاصر اصفهان در این شهر برگزار می‎شود. قرار است در صورت امکان، در آینده نمایشگاه در دیگر شهرهای بزرگ کشور نیز به نمایش گذاشته شود.

علاقه‎مندان می‎توانند برای بازدید از این مجموعه از ۲۰ خرداد تا ۲۰ تیر از ساعت ۹ تا ۱۹ به موزۀ هنرهای معاصر اصفهان واقع در خیابان استانداری مراجعه کنند.

منبع

اشتراک گذاری این نوشته

بدون نظر

نظر بدهید