نمایشگاه پوستر فیلم‌های پولانسکی


نمایشگاه پوستر فیلم‌های رومن پولانسکی به مناسبت چهلمین سال برگزاری جشنواره فیلم گدینیا در لهستان برگزار می‌شود.

به گزارش هالیوود ریپورتر، در این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ پوستر اصلی فیلم‌های پولانسکی از ۳۰ کشور نمایش داده خواهد شد. برپایی این نمایشگاه همچنین با برگزاری آخرین جلسه بررسی تقاضای مقامات قضایی ایالات متحده درمورد استرداد پولانسکی به این کشور در ارتباط با محکومیتش در پرونده اتهام ارتباط غیرقانونی با دختری ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷، همزمان شده است.

کمیاب‌ترین پوسترهای اصلی فیلم‌های پولانسکی مانند تعدادی از فیلم‌های اول دوران کاری او از جمله پوستر “چاقو در آب” – اولین فیلمش در ۱۹۶۲ با طراحی یان لنیکا – می‌تواند هزاران دلار به فروش برسد. در همین حال، تعدادی از پوسترها که بیشتر در دسترس هستند – از جمله پوستر فیلم “محله چینی‌ها” که ماه گذشته در ای‌بی ۲۶۱ دلار فروخته شد – متعادل قیمت‌گذاری شده‌اند.

موزه فیلم لودز (اوچ) که کامل‌ترین کلکسیون پوستر فیلم‌های پولانسکی را در اختیار دارد، نمایشگاه گدینیا را برپا می‌کند.

پولانسکی می‌گوید از توجه موزه فیلم لودز و ارزش پوسترها شگفت‌زده شده است. او بعد از دیدن کاتالوگ موزه فیلم نوشت: نمی‌دانستم چه چیز بیشتر باعث شگفتی است: کمیت یا کیفیت. فکر نمی‌کردم فیلم‌هایم، چنین ارزش افزوده‌ متنوعی به همراه داشته باشد…

نمایشگاه پوستر فیلم‌های پولانسکی ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ نوامبر (۲۴ شهریور تا ۲۴ آبان) در موزه شهر گدینیا برگزار می‌شود. چهلمین جشنواره فیلم گدینیا ۱۴ تا ۱۹ سپتامبر (۲۳ تا ۲۸ شهریور) برگزار خواهد شد.

منبع

اشتراک گذاری این نوشته

بدون نظر

نظر بدهید