امروز نیمی از خودت باش | نمایشگاه نقاشی و تصویرسازی های نکیسا دانایی


نمایشگاهی از آثار نقاشی و تصویرسازی نکیسا دانایی  با عنوان “امروز نیمی از خودت باش” جمعه ۲۴  اردیبهشت  ماه در گالری سبحان برپا می‌شود.

دانایی در این نمایشگاه آثار خویش را که با تکنیک اکرلیک و روان نویس  کار شده را به  تعداد ۱۹ اثر به نمایش می گذارد.

گفتنی است این نمایشگاه از تاریخ یاد شده تا ۳۰ اردیبهشت ماه در گالری سبحان واقع در بزرگراه صدر شرق، خروجی کامرانیه، بعد از زیرگذر صدر، جنب دامپزشکی، خیابان عباسی، کوچه پیشتاز، بن بست بعثت، پلاک ۴ برپاست و علاقه‌مندان از ساعت ۱۶ تا ۲۰  می‌توانند به بازدید از این نمایشگاه بپردازند.

ضمناً گالری شنبه‌ها تعطیل می باشد.

امروز-نیمی-از-خودت-باش۲

بیانیه نمایشگاه  “امروز نیمی از خودت باش”  به شرح ذیل می باشد :

کاش می‌شد هر چیز کاملی را به این شکل دو نیم کرد. کاش هر کسی می‌توانست از این قالب تنگ و بیهوده‌اش بیرون بیاید. وقتی کامل بودم، همه چیز برایم طبیعی، درهم و برهم و احمقانه بود. مثل هوا، گمان می‌کردم همه چیز را می‌بینم، ولی جز پوسته سطحی آن، چیزی را نمی‌دیدم. اگر روزی نیمی از خودت شدی، که امیدوارم این‌طور بشود، چون بچه هستی، چیزهایی را درک خواهی کرد که فراتر از هوشمندی مغزهای کامل است. تو نیمی از خودت و دنیا را از دست خواهی داد. ولی نیمه ی دیگرت هزاران بار ژرف‌نگرتر و ارزشمندتر خواهد شد. تو هم آرزو خواهی کرد همه چیز مثل خودت دو نیم و لت و پار باشد، چون زیبایی، خرد و عدالت فقط در چیزی وجود دارد که قطعه قطعه شده است.

از کتاب ویکنت دونیم شده – اثر ایتالو کالوینو

اشتراک گذاری این نوشته

بدون نظر

نظر بدهید