رنگ آبی ۱۵-۳۹۱۹ Serenity و صورتی ۱۳-۱۵۲۰ Rose Quartz در واکنش به نیاز مصرف کندگان به تمرکز در دنیای پر هرج و مرج امروزی، به عنوان رنگ های سال شناخته شدند.

این برای اولین بار است که Pantone دو رنگ را به عنوان رنگ های سال معرفی می کند.
این دو رنگ، صلح و آرامش درونی را به تصویر می کشند. رنگ های فوق نشان دهنده اطمینان و امنیت هستند.
تون ملایم این رنگ صورتی، عشق و شور و رنگ آبی، آرامش را به بیننده منتقل می کند.

به گفته مدیر اجرایی موسسه رنگ Pantone، لئاتریس آیزمن، در بسیاری از نقاط جهان ما نوعی ابهام جنسیتی در دنیای مد را مشاهده می کنیم که به نوبه خود بر روی رنگ های مورد استفاده در طراحی در دیگر نواحی جهان نیز تاثیر گذاشته است.

۱۴۴۹۶۶۸۶۴۹_panton-pic_6

این رویکرد چند جانبه تر نسبت به رنگ با جنبش های اجتماعی به منظور دستیابی به برابری جنسیتی همزمان می شود. بالا رفتن میزان آرامش در افراد با استفاده از رنگ به عنوان شکلی از ابراز احساسات، نسلی را به وجود می آورد که در کنار توجه کمتر به قضاوت دیگران، به تبادل آزاد اطلاعات دیجیتال با یکدیگر نیز می پردازند. به این ترتیب چشمان اشخاص به سوی روش های مختلف استفاده از رنگ باز شده است.
۱۴۴۹۶۶۸۶۱۷_panton-pic_5

استفاده در حوزه طراحی گرافیک
به اعتقاد Pantone مصرف کنندگان به سوی ترکیب رنگ ها جذب خواهند شد و سایه ای فریبنده برای بسته بندی مواد غذایی، نوشیدنی ها، مواد آرایشی و لوازم تزئینی به وجود می آید.
استفاده از این رنگ ها در بسته بندی به طور فزاینده ای با سبک زندگی امروزی گره خورده و رز کوارتز برای استفاده در انواع بسته بندی به طور طبیعی مناسب است.

۱۴۴۹۶۶۸۵۷۴_panton-pic_2

استفاده در عرصه طراحی دکوراسیون داخلی
استفاده از این دو رنگ در کنار هم نوعی حس آرامش و تمدد اعصاب را به دیگران منتقل می کند. رنگ رز کوارتز در حالی بازتابی از محیط اطراف به حساب می آید که رنگ آبی Serenity با ویژگی های برتر خود باعث اتصال طبیعی فضاهای مختلف به یکدیگر خواهد شد.
استفاده از این دو رنگ در خرید وسایل و مبلمان منزل، احساس سلامت و خوشبختی را در همه نقاط خانه ایجاد می کند.

۱۴۴۹۶۶۸۶۶۳_panton-pic_3

رنگ های سال چگونه انتخاب می شوند؟
موسسه رنگ Pantone قبل از تصمیم گیری یک سری تحقیقات جهانی را انجام می دهد. این عوامل تاثیرگذار شامل صنعت تفریح و سرگرمی، فیلم ها و فیلم سازی، مجموعه سفرهای هنری و هنرمندان جدید، مد، حوزه های مختلف طراحی، مقاصد گردشگری محبوب، سبک های زندگی نو، روش های بازی و شرایط اجتماعی و اقتصادی می شوند.
سایر رسیدگی ها، فناوری های جدید، مواد، بافت ها و افکت های تاثیرگذار بر روی رنگ، پلت فرم های رسانه های اجتماعی و رویداد های ورزشی جهانی را در بر می گیرند.

۱۴۴۹۶۶۸۶۷۱_panton-pic_4

بدون نظر

نظر بدهید