آژانـــس تبلیغـــاتــی ۷۲andSunny یکسری پوستر با کاغذ دیجیتال را طراحی کرد که امکان فشار دادن روی آن و مشارکت در یک رأی‌گیری واقعی در بیش از ۵۰۰ نقطه، شامل رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و کامیون‌های مواد‌غذایی را برای مردم به وجود می‌آورد. ایده انجام این کار جذب هر چه بیشتر آرا و در حقیقت ورود به عرصه رأی‌گیری‌های اجتماعی، بسیار بهتر از انجام رأی‌گیری به طور آنلاین بود.

google-pressable-paper-paletrang

رقــابت ســازمــان‌هــای غیرانتفاعی با هم در دومین چالش Impact گوگل یکسری ایده‌های بسیار مبتکرانه را پیرامون نحوه تبدیل منطقه Bayسان‌فرانسیسکو به محلی بهتر برای زندگی را مطرح می‌کند. البته در این راستا روش گوگل برای دعوت جهت شرکت کردن در این نظرسنجی نیز جالب است. آژانـــس تبلیغـــاتــی ۷۲andSunny یکسری پوستر با کاغذ دیجیتال را طراحی کرد که امکان فشار دادن روی آن و مشارکت در یک رأی‌گیری واقعی در بیش از ۵۰۰ نقطه، شامل رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و کامیون‌های مواد‌غذایی را برای مردم به وجود می‌آورد. ایده انجام این کار جذب هر چه بیشتر آرا و در حقیقت ورود به عرصه رأی‌گیری‌های اجتماعی، بسیار بهتر از انجام رأی‌گیری به طور آنلاین بود.

google-pressable-paper-paletrang2

به گفته مت‌مورفی، مدیر خلاقیت گروه و شریک ۷۲andSunny هر عدد رأی به جامعه محلی پیام ایجاد Bay Area با شرایط بهتر را می‌دهد. این پوستر‌ها با کاغذ دیجیتال ضمن آسان و جذاب کردن فرآیند رأی گیری، با قرار گرفتن در قطب‌های پر رفت وآمد محلی، در کنار به حداکثر رساندن امکان نمایش، به تعهدGoogle.org مبنی بر ایجاد امکان دسترسی برابر برای همگان نیز پایبند ماندند. Lab Partners ، یک استودیو دیزاین به مدیریت سارا لابینیک و رایان میس در سان‌فرانسیسکو، تصاویر آیکون‌ها را برای پوستر‌ها ساخت. فرصت رأی‌گیری آنلاین روی یک وب‌سایت وجود دارد که ۷۲andSunny نیز آن را طراحی کرد. رأی‌گیری تا ۲۰ اکتبر ادامه دارد.

چهار سازمان برنده این رأی‌گیری در حالی بودجه مالی کمکی به مبلغ ۵۰۰‌هزار دلار را دریافت خواهند کرد که به شش سازمان دیگر هر یک مبلغ ۲۵۰‌هزار دلار داده خواهد شد. همـــه ســـازمـان‌های غیر‌انتفاعی مشمول حمایت داوطلبانی از سوی گوگل و فرصت‌های همکاری در قطب‌های Impact محلی خواهند شد. پروژه‌های پیشنهادی، احداث واحد‌های مسکونی به جای زندان با هدف ریشه کن کردن فقر، در نتیجه کاهش تعداد زندانیان و اهدای میلیون‌ها دلار وام بدون بهره به کسب و کار‌های کوچک را در بر می‌گیرد.

منبع

بدون نظر

نظر بدهید