در حالی که ممکن است تعدادی از کاربران از لوگوی جدید این شرکت ناراضی باشند، سایت Fast Company مشتاقانه به سراغ تعدادی از طراحان گرافیکی برجسته رفته است تا نظر آنها را در مورد این لوگوی جدید جویا شود. پیش از اینکه در مورد نظر این طراحان صحبت کنیم بهتر است به دیدگاه طراحان گوگل در مورد طراحی های صورت گرفته نگاهی داشته باشیم.

لوگوی گوگل همیشه دارای یک طرح ساده، دوست داشتنی و زیبا بوده است. ما نیز در هنگام طراحی لوگوی جدید تلاش کردیم که توسط ترکیب ریاضیات، هندسه و سادگی حروف موجود در کتاب های کودکانه، این نقاط قوت را حفظ کنیم. لوگوی جدید بر پایه یک سری حروف خاص طراحی شده است. همچنین مشابه با لوگوهای پیشین، طرح بدست آمده توسط رنگ های مختلفی رنگ آمیزی شده است. از طرفی برای نشان دادن اینکه شرکت گوگل همیشه کمی غیر عادی رفتار می کند حرف ‘e’ کمی چرخانده شده و حالت معمولی خود را ندارد.

اما به عنوان اولین دیدگاه از سوی طراحان برجسته دنیا، سایت Fast Company به سراغ آقای Michael Rock موسس و طراح اصلی سایت مطرح ۲x4 رفته است.

تنها چیزی که طراحان بیش از کارهای آقای Escher می پسندند رنگ های اصلی است. گوگل نیز همیشه فعالیت های پیچیده و بسیار قدرتمند خود را در طرح های کارتونی فریبنده و زیبایی به نمایش می گذارد. از طرفی طرح لوگوی گذشته نیز هم اکنون در شکل و ظاهری جدید معرفی شده است و در طراحی آن از رنگ های زیبا و ساده یک جعبه مداد رنگی استفاده شده است. از طرفی چرخش یافتن حرف ‘e’ همچون گذشته به خوبی نکات قابل توجهی را در معرض دید کاربران قرار می دهد.

paletrang-new-logo

Steve Heller نیز که کارنامه درخشانی به عنوان مدیر سابق هنری روزنامه The New York Times در اختیار دارد نظرات خود را به اینگونه مطرح کرد.

گوگل با لوگوی جدید به همه اهداف مورد نظر خود رسیده است. آنها توانسته اند با هماهنگی بسیار مناسب سه مولفه متضاد هم در طراحی لوگو، یعنی حروف، واژه و تصویر، یک طرح شاد و جالب و در کل یک بیان جدید از برند خود را ترتیب دهند. ممکن است تعدادی از افراد انیمیشن موجود در این لوگو را قدیمی بدانند اما من آن را نمایشی از یک رسانه امروزی می نامم.

Google3

دیگر طراحانی که نظر آنها در مورد این لوگوی جدید پرسیده شده نیز بر این باورند که طرح در نظر گرفته شده برای این لوگو بسیار خوب و کاملاً متناسب با حال و هوای امروزی این شرکت انتخاب شده است. اما در این بین نیز تعدادی از صاحب نظران معتقدند که طراحان لوگوی جدید گوگل، چندان هم موفق نبوده اند. شاید John Gruber نویسنده سرشناس، بدترین نظر را در مورد این لوگو منتشر کرده باشد.

او می گوید: “لوگوی قدیمی این شرکت مضحک بود و لوگوی جدید نیز بیشتر شبیه به یک زباله است و کاملاً مناسب برای یک شرکت بدون سلیقه طراحی شده است.”

شما هم نظرات خود را در مورد لوگوی جدید گوگل با ما در میان بگذارید. از دیدن و شنیدن نظرات شما همراهان گرامی خوشحال می شویم.

منبع

بدون نظر

نظر بدهید