نشست خبری اعلام برنامه‌های ایران کشور مهمان ویژه نمایشگاه کتاب مسکو شنبه ۷ شهریور با حضور سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و امیرمسعود شهرام‌نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و رئیس غرفه ایران در بیست و هشتمین دوره این نمایشگاه، در محل سرای اهل قلم در تهران برگزار شد.

در این مراسم صالحی و شهرام‌نیا از پوستر حضور ایران در این نمایشگاه رونمایی کردند.

moscow-book2

در این نشست مطرح شد که رونمایی از کتاب دو زبانه بوستان سعدی، رونمایی از شاهنامه کاترین که به عنوان یک اثر فارسی همراه با ترجمه همزمان روسی منتشر شده است، رونمایی از کتاب نظام انتخابات در ایران با مقدمه علی اکبر ولایتی به زبان روسی، رونمایی از کتاب مصور ایران به زبان روسی، رونمایی از کتاب «روزهای یک عشق» اثر افشین یداللهی، رونمایی از کتاب مشاهیر ادبیات کهن، رونمایی از ترجمه روسی کتاب «شما که غریبه نیستید» و رونمایی از ویرایش جدید آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در مسکو از برنامه‌های حضور ایران در کنار اجرای موسیقی، امضای تفاهم نامه و برنامه ویژه روز ایران خواهد بود.

در این نشست اعلام شد: نسخه ترجمه شده نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی به زبان روسی در این نمایشگاه عرضه می شود، این نامه در غرفه ایران توزیع خواهد شد. همچنین برای نخستین بار در مسکو اولین گرنت ایرانی برای ترجمه فارسی به زبان‌های دیگر ارائه خواهد شد که سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران آغازگر این راه است.

منبع

بدون نظر

نظر بدهید