به همت مؤسسه نشر شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با میلاد امام رضا(ع) صبح روز چهارشنبه در برج میلاد تهران، اختتامیه مسابقه طراحی شخصیت کارتونی و افتتاحیه نمایشگاه نوشت افزارهای ایرانی اسلامی با حضور محمدباقر قالیباف شهردار، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مدیران فرهنگی و شهری برگزار می‌شود.

مسابقه طراحی شخصیت کارتونی ایرانی اسلامی با هدف انتخاب شخصیت‌های جذاب با هویت ایرانی اسلامی، ایجاد انگیزه برای هنرمندان برای تولید آثار هنری با هویت ایرانی اسلامی، تولید کالاهای آموزشی و فرهنگی با اتکا به توانایی‌های جامعه هنری کشور، ایجاد فرصت مناسب برای شناسایی و ادامه همکاری با هنرمندان علاقه‌مند به فعالیت در حوزه‌های فرهنگی و تجاری از ابتدای تابستان به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

دبیرخانه این جشنواره در موسسه نشر شهر، از مجموع ۵۱۹ شرکت‌کننده و ۱۵۳۰ اثر دریافت شده، ۱۲۶ اثر را برای شرکت در بخش نهایی انتخاب کرده و در نهایت علی درخشی و محمدرضا دوست‌محمدی از کارتونیست‌های برجسته کشور که داوری این مسابقه را بر عهده داشتند، ۷ اثر برگزیده را انتخاب کردند.

در اختتامیه این مسابقه، نفرات برتر طراحی شخصیت کارتونی معرفی می‌شوند. موسسه نشرشهر دو سکه‌ تمام بهار آزادی برای نفر اول، یک سکه‌ بهار آزادی برای نفر دوم، نیم سکه‌ بهار آزادی برای نفر سوم و ربع سکه برای نفرات چهارم تا هفتم در نظر گرفته است.

علاوه بر نمایش تمام آثار شرکت‌کنندگان در این مسابقه، اثر برگزیده برای تولید پویانمایی و کالاهای آموزشی و فرهنگی معرفی می‌شود.

همزمان با این مراسم، آیین افتتاحیه «باز باران» نمایشگاه و فروشگاه محصولات فرهنگی، نوشت‌افزار، لوازم مدرسه و پوشاک ایرانی اسلامی با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری، ساعت ۱۶ چهارشنبه ۴ شهریور در سالن رواق هنر برج میلاد برگزار می‌شود.

نمایشگاه «باز باران» طبق روال هر سال به همت موسسه نشر شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تا پایان تابستان در بوستان ولایت، میدان امام حسین(ع) و برج میلاد به استقبال از بازگشایی مدارس و ماه مهر می‌رود و طی آن شهروندان می توانند محصولات مورد نیاز دانش آموزان را با تخفیفات ویژه تهیه کنند.

منبع

بدون نظر

نظر بدهید