سید مجتبی موسوی از برگزاری هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران با دو متریال متفاوت خبر داد و گفت: بخش اصلی سمپوزیوم هفتم شامل دو کارگاه سنگ و آهن است که از یکم تا بیست و چهارم مهر ماه سال ۱۳۹۴ برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، موسوی با اشاره به اینکه سمپوزیوم در دو بخش اصلی و دانشجویی برگزار می شود، افزود: بخش اصلی سمپوزیوم با دو کارگاه برگزار می شود که کارگاه سنگ به منظور طراحی و ساخت مجسمه از جنس سنگ تراورتن تعیین شده و کارگاه آهن به آفرینش اثر هنری از جنس آهن اختصاص یافته است. او با بیان اینکه مصالح مورد استفاده در بخش دانشجویی سنگ تراورتن است، افزود: حداکثر ۱۰ دانشجوی رشته ی مجسمه سازی که در مقطع کارشناسی این رشته به تحصیل اشتغال دارند به این بخش راه می یابند. به گفته موسوی بخش دانشجویی صرفا بر جنبه های آموزشی و کسب تجربه تاکید داشته و به صورت غیر رقابتی برگزار می شود.

موسوی با بیان اینکه این سمپوزیوم بصورت رقابتی و همانند دوره های پیشین با هدف توسعه هنر مجسمه سازی معاصر ایران و تلطیف فضاهای شهرتهران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز و شکوفایی آفرینشهای هنری، برگزارمی شود، گفت: تعمیم نگاه زیباشناسانه در جامعه، تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت ها، در زمینه مجسمه سازی شهری در میان هنرمندان و آشنایی شهروندان با مراحل اجرای آثار از دیگر اهداف برگزاری این سمپوزیوم است. به گفته دبیر سمپوزیوم هفتم متقاضیان شرکت دراین کارگاه می توانند با مراجعه به دبیرخانه سمپوزیوم و تکمیل فرم ثبت نام، ارائه یک قطعه عکس پرسنلی، ارائه رزومه مستند و تصاویر آثار خود برروی CD با فرمت JPEG با کیفیت ۳۰۰ Dpiبه همراه ماکت طرح پیشنهادی خود، ثبت نام نمایند. موسوی با بیان اینکه دبیرخانه سمپوزیوم در روزهای بیستم و بیست و یکم تیرماه سال جاری به مدت ۲ روز در ساعات اداری از علاقمندان ثبت نام میکند، گفت: هنرمندان منتخب به فاصله ده روز از آخرین مهلت ثبت نام از طریق وب سایت سازمان زیباسازی و خبرگزاری ها معرفی خواهند شد.

او با اشاره به اینکه انتخاب هنرمندان براساس داوری ماکت های ارائه شده به سمپوزیوم و باتوجه به سوابق کاری هنرمندان صورت خواهد گرفت، ادامه داد: شورای انتخاب، در بخش اصلی حداکثر ۵ نفرهنرمند ایرانی،۹ نفر هنرمند خارجی و در بخش دانشجویی حداکثر ۱۰ نفر را به منظور اجرای آثار در ابعاد واقعی انتخاب و دعوت می نماید. دبیر هفتمین سمپوزیوم با تاکید بر اینکه شورای انتخاب ماکت های قابل نمایش در بخش نمایشگاه جنبی سمپوزیوم راانتخاب خواهد کرد، افزود: مرتضی نعمت الهی، کامبیز صبری ، بهداد لاهوتی ، محمدرضاخلجی،مجید حقیقی اعضای شورای انتخاب آثار بوده، دکتر جمال کامیاب، رییس سمپوزیوم و سعید شهلاپور، سید مجتبی موسوی، کامبیز صبری، سهند حسامیان، مجید حقیقی، اعضای شورای سیاستگزاری سمپوزیوم هستند ضمن آنکه هیات داوران این دوره متشکل از۲ داور ایرانی و ۱ داور خارجی است.

بدون نظر

نظر بدهید