گزارشی تصویری ورکشاپ طراحی پوستر روبان قرمز


ورکشاپ طراحی پوستر روبان قرمز پس از سه روز اجرا در خانه هنرمندان و فرهنگسرای ارسباران به کار خود پایان داد.
در این کارگاه که با مشارکت سازمان های مردم نهاد٬ فرهنگسرای ارسباران٬ خانه هنرمندان ایران و با نظارت فنی دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز UNAIDS برگزار شد، ۲۶ طراح گرافیک از شهر‌های مختلف کشور طی فراخوانی برگزیده شدند تا زیر نظر محمد اردلانی، موضوعات مرتبط با پیشگیری از ایدز را در قالب پوستر به تصویر بکشند.
روز نخست این ورکشاپ با صحبت های دکتر رضا قاسمی از موسسه کاهش آسیب پیام آوران همیاری با موضوع راهکارهای کنترل ایدز و سخنرانی استاد اردلانی پیرامون فرایند رسیدن به پوستری مطلوب و گویا٬ در خانه هنرمندان ایران آغاز به ‌کار کرده و با طوفان فکری و ایده یابی ادامه یافت.
دو روز دیگر این کارگاه با پرورش ایده٬ تجربه ی ساخت و ساز٬ عکاسی و اجرای دیجیتال در فرهنگسرای ارسباران (هنر) به کار خود پایان داد.
آثار برگزیده‌ی این کارگاه که با تکنیک های مختلف تایپوگرافی٬‌تصویرسازی٬ عکاسی٬ گرافیک دیجیتال و … طراحی شدند٬ اسفند ماه در بخش ویژه‌ای از نمایشگاه جشنواره بین‌المللی پوستر روبان قرمز به نمایش در خواهد آمد.
لازم به ذکر است؛ جشنواره بین‌المللی پوستر روبان قرمز، بهمن ماه ۹۴ با انتشار فراخوان آغاز به کار کرد و تا ۱۰ اسفند ‌ماه پذیرای آثار هنرمندان طراح گرافیک خواهد بود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به صفحه ی اینستاگرام این جشنواره به نشانی Redribbonfestival مراجعه و یا با شماره ۰۹۳۷۷۳۸۲۰۵۰ فرمایند.

 

اشتراک گذاری این نوشته

بدون نظر

نظر بدهید