دانلود فونت اردیبهشت


دانلود فونت اردیبهشت

در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰، تایپ فیسی مورد استفاده طراحان بزرگی چون «استاد ممیز»،« کوروش و بهزاد شیشه گران»، «عباس سارنج» و دیگر طراحان آن دوره قرار می گرفت که در قالب های « لتراست» و«حروفچین» عرضه می شد . این تایپ فیس ، عمدتاً در کارهای انقلابی و با مضامینی همچون جنگ و دفاع مقدس و … جهت مصارف تابلونویسی، پلاکاردنویسی، دیوار نویسی، شابلون نویسی و…، توسط نهادهای انقلابی ، انجمن های اسلامی، گروه های تبلیغاتی مساجد و ادارات، تابلونویس ها و هنر آموزان به کار گرفته می شد.

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی گرافیک (۷اردیبهشت-۲۷ آوریل) ، «مرکزآفرینش های فرهنگی هنری ریحان» با همکاری « استودیو طراحی مثلث»، درمطلع همکاری مشترک جهت طراحی و تولید فونت های گرافیکی، اقدام به ساخت ، بهینه سازی ، دیجیتالی سازی این تایپ فیس قدیمی و نوستالژیک نموده است.

شایان ذکر است طراحی این تایپ فیس که ظاهری شبیه به فونت های امیر ، تیتر، زر بولد، زمرد و … دارد ، بدون ذکر نام طراح و عنوان تایپ فیس ،در حدود سه دهه گذشته ، توسط «محصولات حروفچین» و در قالب های لتراست و حروفچین عرضه گردیده بود ، که پس از وکتورایز و دیجیتالی کردن آن جهت عرضه عمومی توسط این مجموعه، عنوان « اردیبهشت» برای این فونت انتخاب گردید.
از ویژگی های فونت اردیبهشت می توان به امکان تایپوگرافی و استفاده از حروف زینتی مثل ی کشیده ، تخصیص فرم های مختلف از یک حرف به گلیف های متعدد، پشتیبانی از زبان های فارسی ، عربی و انگلیسی( که بدون تعویض قلم و زبان امکان تایپ انگلیسی با قلمی هم وزن قلم اصلی نیز فراهم می باشد) ، لیگچر، بیش از صدها کرنینک فشرده، اسکریپت نویسی، جانمایی اختصاصی موقعیت اعراب نسبت به هر حرف و نوشته، امکان درج عبارات علیه السلام و صلی الله علیه و آله سلم و… اشاره نمود.

ordibehesht-1

مشخصات «فونت اردیبهشت» :
وکتورایز، بهینه سازی، دیجیتال سازی وساخت فونت : « جعفرپیشه (صریر) » ….. با همکاری صمیمانه حمید قربانپور
تولیدکنندگان : مرکز آفرینش های فرهنگی هنری ریحان / استودیو طراحی مثلث
شایان ذکر است علیرغم اصلاح،بهبود و ارتقای استاندارد این تایپ فیس « قدیمی» جهت آماده سازی نسخه دیجیتال آن، تیم تولیدکننده، خود را ملزم به ارائه « نسخه اصلی حروف» دانسته و تولید نسخه های جدید آن را با تغییرات ویژه تر در دستور کار قرارداده است که بدیهی است نسخه های بعدی و ارتقا یافته این قلم، به صورت رایگان برای خریداران ارسال خواهد گردید.

.لینک دانلود پکیج فونت اردیبهشت (ساده-شابلونی-وب) version 1.0.2 :

دانلود فونت اردیبهشت

 

اشتراک گذاری این نوشته

بدون نظر

نظر بدهید