مسابقه عکاسی سونی ۲۰۱۵ ممکن است هنوز برای تعداد محدودی ثبت عکس باز باشد، اما برگزار کنندگان تصمیم گرفتند تعدادی از محبوب ترین عکس ها را پیش از پایان منتشر کنند.

سال گذشته با داشتن بیشتر از ۱۴۰ هزار شرکت کننده موفق ترین سال این سری از مسابقات در تاریخ ۷ ساله اش بوده است. گمان می رود که امسال حتی بهتر هم باشد.

برای ثبت عکس هایتان جهت شرکت در مسابقه چنانچه عکاس جوان هستید تا ۵ ژانویه (۱۵ دی) و در صورتیکه عکاس حرفه ای هستید تا ۸ ژانویه (۱۸ دی) مهلت دارید به سایت مربوطه مراجعه کنید.


فیونا دختری که در عکس است، دختر کوچکتر عکاس آریف سیسواندونو است. او از گربه می ترسید و به همین دلیل خانواده اش سرپرسی دو گربه را به عهده گرفتند. پس از گذشت هفت ماه او دیگر از گربه نمی ترسد.
کورتنی کولانتونیو عکاس در باره این عکس می گوید: «بیشتر عکس های چهره نگاری یا پرتره به صورت شخص بستگی دارند. اما وقتی چهره پوشیده باشد با تصورمان از حرکات، اندام، و حتی صورت آنها می توانیم یک وجه دیگر از شخص را مشاهده کنیم.»
این عکس در فصل پاییز وقتی رنگ تندورا در آلاسکا شفاف و گوناگون است توسط میکول آرت از دنالی گرفته شده است.

(c) Gareth Lowndes, New Zealand, Entry, Travel Category, Open Competition, 2015 Sony World Photography Awards Image Title - Desert DawnImage description - About 30 minutes after sunrise a hot air balloon is captured in the distance beginning it's decent to land in a camel farm. The image was shot while floating over the dunes in a chase balloon.Image location - Dubai
عکاس این عکس، گرت لوندس، عکس این بالون که با هوای داغ بالا می رود را ۳۹ دقیقه پس از طلوع آفتاب گرفته است. این بالون در حال کم کردن ارتفاع به منظور فرود آمدن در یک مزرعه شتر بود.


این خرس ماده و توله اش خرس روان هستند که با نام خرس های کِرمُد هم شناخته می شوند. آنها از نسل خرس های سیاه آمریکای شمالی هستند که در بریتیش کلمبیا زندگی می کنند. این خرس ها از پانداها نیز کمیاب ترند.

۲۰۱۵-sony-world-photography-awards-open-category-entries-14
در دره پایین اُمو در اتیوپی جنوبی، مردی از قبیله هامار برای ساختن پرچین محافظ برای دام هایش، چوب جمع آوری می کند.


در نمایشگاه هوایی بین المللی در بخارست، تیم YAKرومانیایی این مراسم را در آسمان اجرا کردند.


یک راهب هندی در میان باغ انبه در یک صبح زمستانی مه گرفته، در دینجاپوری بنگلادش راه می رود.


عکاس ای عکس می گوید: «من در بالی در کشور اندونزی در حال عکاسی از اورانگوتان ها بودم که باران شروع به باریدن کرد. لحظه ای پیش از آن که دوربین را به کناری بگذارم چشمم به این اورانگوتان افتاد که برگ موز را بر روی سرش گرفته بود تا از باران در امان بماند.»


در عکس یک گوزن کوچک سفید را می بینید که در مه صبحگاهی در پارک ملی ایفل در آلمان ایستاده است.


هندوهای برهمن از روستای ناندگائون در حالیکه بر روی زمین نشسته اند و نیایش می کنند با رنگ های پودری پوشیده شده اند. مریدان هندو این پودر ها را می پاشند تا ابتدای بهار را در مدت جشنواره مقدس لاتمار جشن بگیرند.


لیسا وَز این عکس را در گرجستان جنوبی، جزیره ای در اقیانوس اطلس جنوبی، از پنگوئن های امپراطور عکاسی کرده است.

۲۰۱۵-sony-world-photography-awards-open-category-entries-8
عکاس نیک ان‌جی این عکس را از مردی گرفته که پیش از شست و شو در رودخانه هوگلی در کلکته در کشور هند پاهایش را می شوید. آیین شست و شوی صبحگاهی در رود گنگ برای هندوها یک رسم است، رسمی برای بیعت با نیاکان و خدایانشان.


راه پله ای در برلین که به گفته عکاسش رالف وندریچ «به اندازه نیاز کوچک شده است.


خانه های مکعبی مجموعه ای از ساختمان های خلاقانه در هلند هستند که توسط معمار پیِت بلوم ساخته شده اند.

منبع: دیجیاتو

بدون نظر

نظر بدهید