پژوهشنامه‌ی ادبیات کودک و نوجوان و ماهنامه‌ی «لاک‌پشت پرنده» فراخوانی را برای طراحی شخصیت لاک‌پشت پرنده منتشر کردند.

لاک‌پشت پرنده ماهنامه‌ای است که نخستین شماره‌ی آن به‌زودی منتشر می‌شود. این ماهنامه خانواده‌ها را از نتیجه ارزیابی صنایع فرهنگی کودکانه مانند کتاب‌ها، آثار هنری، بازی‌های فکری، اسباب‌بازی و بازی‌های دیجیتالی آگاه می‌کند.

علاقه‌مندان تا ششم آذرماه فرصت دارند آثار خود را بفرستند. فرشید مثقالی، محمودرضا بهمن‎پور، کیانوش غریب‌پور و مهدی حجوانی، داوری این آثار را برعهده دارند.

در اجرای این طرح از علاقه‌مندان خواسته شده است که:

۱- کاراکتر به‌صورت تمام‌رنگی و متناسب با مخاطبان مجله یعنی خانواده‌های ایرانی طراحی شود.

٢- طرح در دو فرمت jgp وpsd فرستاده شود.

٣- تا حد امکان کاراکتر به‌گونه‌ای طراحی شود که در اشکال و قالب‌های گوناگون مانند عروسک و انیمیشن و نیز برای استفاده در مجله و سربرگ قابل استفاده باشد.

۴- مشخصات، نشانی پست الکترونیکی و شماره‌ی تلفن هنرمند، پیوست طرح باشد.

۵- طرح به پست الکترونیکی pazhuheshnameh.a.k@gmail.com فرستاده شود

۶- مهلت ارسال: ۶ آذر ١٣٩۴

شرکت‌کنندگان می‌توانند برای آگاهی بیشتر با پست الکترونیکی اعلام‌شده مکاتبه کنند.

لاک‌پشت پرنده فهرستی از کتاب‌های ادبیات کودک و نوجوان است که با همکاری مشترک مؤسسه شهر کتاب و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تهیه می‌شود.

گروهی از منتقدان و کارشناسان کودک و نوجوان در پایان هر فصل، فهرستی از کتاب‌های کودک و نوجوان منتشرشده در یک فهرست را معرفی می‌کنند. این فهرست ضمیمه فصلنامه پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان منتشر می‌شود و می‌تواند راهنمای پدرها و مادرها، معلم‌ها و مربی‌ها و سایر علاقه‌مندان به ادبیات کودک و نوجوان باشد تا مناسبت‌ترین کتاب‌های سال را برای کتاب‌خوانی بچه‌ها و دانش‌آموزان انتخاب کنند.

در سال اول انتشار این فهرست، کتاب‌ها در سه گروه کتاب‌های عالی، کتاب‌های خوب و کتاب‌های راه یافته طبقه‌بندی و معرفی می‌شدند. در حال‌ حاضر کتاب‌ها بر مبنای گروه سنی و گروه موضوعی و هم‌چنین برحسب رأی داورها با امتیاز شش لاک‌پشت (کتاب‌های بسیار عالی)، پنج لاک‌پشت (کتاب‌های عالی)، چهار لاک‌پشت (کتاب‌های خیلی خوب) و سه لاک‌پشت (کتاب‌های خوب) معرفی می‌شوند.

بدون نظر

نظر بدهید