دبیرخانه جشنواره ادواری عکس «تعاون»، پس از برگزاری دور نخست و دوم این جشنواره، فراخوان سومین دور این رقابت تخصصی را منتشر کرد.

در متن این فراخوان آمده است: «تعاون در لایه‌های گوناگون اقشار و اصناف جامعه، همواره گره‌گشای مشکلات متعددی در جوامع روستایی و شهری است. تعاون به مفهوم همکاری و مشارکت، از جنبه‌های بارز حیات اجتماعی بشر به شمار آمده و بخش مهمی از زندگی انسان را تشکیل می‌دهد.

افراد بر اساس قواعد مورد توافق از طریق شیوه‌های متنوع همیاری در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی با یکدیگر مشارکت می‌کنند تا با این حضور «تعاون» را معنا و تعاونی‌ها را شکل دهند.

تعاونی‌هایی که با اشکال گوناگونی از تجارت به عنوان بنگاه‌های اقتصادی – اجتماعی، به دنبال برآوردن نیازها و آرمان‌های مشترک اعضای خود هدف‌گذاری می‌کنند تا در ذات این فعالیت، بر نیازهای مادی و معاش انسان تاثیر بگذارند و حضورشان در طی زمان، شکل‌دهی و انسجام گروهی را در قالب تقویت سرمایه‌های اجتماعی به بار بنشانند.

درونمایه‌ی «تعاون» از یک انسجام اجتماعی و مشارکت گروهی حکایت دارد و این دو عامل در سایه همدلی می تواند در سطحی وسیع همواره بالاترین بازده را در شرایط تولید، تکثیر و پشتیبانی به عنوان دستاوردی مطلوب برای جامعه تعریف کند.حال اگر این کلید طلایی حل مشکلات جمعی در دامان نافذ و آسمانی هنر به شیوه‌ای صحیح و سلامت جای بگیرد، قرینگی مبارکی را برای اهالی اندیشه رقم خواهد زد. اندیشه‌هایی که به تاثیرگذاری ذات تصویر معتقدند که گزینه‌ای چون «عکس» در میان انبوه تکنولوژی‌های تصویرساز، در سطحی وافر، وسیع و باورمند، توانسته است تقویت کننده و مصلح جامعه‌ای انسانی و مدرن باشد.

دکتر «حمدالله رستمی»، مدیر جشنواره، محمد نیک‌عهد کارشناس مفهومی آثار و مهدی سروری دبیر جشنواره است. هیات داوران نیز تا پایان آبان‌ماه معرفی خواهند شد.

از آنجا که در دور نخست، مفهوم تعاون به شکل کلی لحاظ شد و در دور دوم مفاهیم تعاون در فرهنگ اقوام مورد نظر قرار گرفت، در سیر تکمیلی موضوع و مضمون، دور سوم علاوه بر موضوع های یاد شده به مصادیق عینی واژه «تعاون» در سطح شرکت‌های تعاونی سراسر کشور اختصاص یافته است.

در این زمینه هماهنگی‌های اولیه در خصوص پذیرش و همکاری با عکاسان تقاضی با شرکت‌های تعاونی تمامی استان‌های کشور به عمل آمده است. هماهنگی نهایی منوط به درخواست عکاس از دبیرخانه و معرفی ویژه به اداره کل استان و صدور مجوز است.

اول دی‌ماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه است. داوری در نیمه اول دی‌ماه صورت می‌گیرد و گزارش آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ارسال فایل به دو شکل ممکن است: ارسال از طریق پست الکترونیکی به نشانی‌های Taavon94@Gmail.com و Taavon94@Yahoo.comو ارسال پستی لوح فشرده به نشانی صندوق پستی «پایگاه عکس چیلیک» تهران، صندوق پستی: ۴۶۸۴-۱۵۸۷۵

علاقه‌مندان برای اطلاع از ضوابط عمومی شرکت در جشنواره عکس و پوستر، نحوه‌ی ارسال آثار و آیین‌نامه اختصاصی بخش عکس و پوستر جشنواره و جوایز هر بخش به نشانی اینترنتی دبیرخانه دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com)، تهران، صندوق پستی: ۴۶۸۴-۱۵۸۷۵ مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۸۸۳۴۸۸۲۴ و ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ تماس بگیرند.

بدون نظر

نظر بدهید