اعلام فراخوان بخش پوستر و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر


امیر اسمی مدیر بخش مسابقه پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در گفت و گو با ستاد خبری روابط عمومی جشنواره گفت: پوستر تئاتر امضای فرهنگی گروه است. تصویری‌ست از اندیشه و نگاه گروه هنرمندانی که نمایش را خلق می‌کنند. پوستر تئاتر بخشی از هویت و تاریخ هنر هر سرزمین است و تاثیرگذار در سلیقه و فرهنگِ دیداریِ مردم‌اش. گرافیک ِ تئاتر، هویت بصری گروه را شکل می‌دهد.
اسمی اضافه کرد: بخش پوستر سی و چهارمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر بر اساس اهمیت به هویت گروه تئاتر، با ترسیم چشم‌اندازی از دقت و تامل همه‌ هنرمندان در کیفیت آثار و مراقبت از معیارها و رشد سواد تصویری جامعه، حضور دیگری را تجربه خواهد کرد. امیدواریم هر کس به قدر همت خود، در این راه بکوشد و یاری‌مان کند.
بر پایه این گزارش دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از نمایندگان گروه‌های نمایشی (طراح، کارگردان یا تهیه‌کننده)، مدیران سالن‌های نمایشی، طراحان گرافیک و استودیوهای طراحی که آثاری منطبق با شرایط درج‌شده‌ در فراخوان دعوت بعمل می آورد با ارائه‌ آثارشان، در این برنامه هم‌کاری و مشارکت کنند.
این گزارش می افزاید: چهارم آذرماه ، آخرین تاریخ ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره طبق شرایط ذکر شده است و آثاری که به هر دلیل پس از تاریخ فوق به دبیرخانه جشنواره ارسال شود و یا آثاری که با مشخصات خواسته‌شده تطبیق نکند، مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. اثار می بایست به نشانی:تهران، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، شماره ۱۸، طبقه سوم کدپستی: ۱۱۳۳۷۳۴۹۱۳ ارسال شود و شماره تلفن: ۶۶۷۴۷۹۶۹ – ۶۶۷۴۸۰۴۵ و نمابر: ۶۶۷۴۷۹۶۹ دبیرخانه نیز پاسخگوی سئوالات احتمالی متقاضیان در این بخش است. ضمنا شرایط کامل و فراخوان شرکت در بخش مسابقه پوستر نیز در پایگاه رسمی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به نشانی: www.fadjrtheaterfestival.com قابل مشاهده و دریافت است.
امیر اسمی همچنین به ستاد خبری روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: نمایشگاهی از آثار انتخاب‌شده برگزارکه تاریخ و محل برگزاری آن متعاقبا اعلام می شود. ضمنا کتاب پوسترهای منتخب به چاپ خواهد رسید و به شرکت‌کننده یا طراح هر اثر یک نسخه از کتاب هدیه داده می‌شود.. به گفته مدیر بخش مسابقه پوستر،پوسترها توسط هیات انتخاب به لحاظ کیفی برگزیده و اسامی هیات داوران که از هنرمندان شاخصی تشکیل شده آذر‌ماه امسال اعلام می شود.

ضمن اینکه هیات داوران به برجسته‌ترین آثار به ترتیب زیر جوایزی را اهدا خواهند کرد:
بخش پوستر تئاتر:
جایزه‌ی اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی
جایزه‌ی دوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی
جایزه‌ی سوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی
بخش رویدادهای تئاتر:
جایزه‌ی اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی
جایزه‌ی دوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی
جایزه‌ی سوم: لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی
به تمام هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، گواهی شرکت در نمایشگاه تقدیم می شود واعلام نتایج داوری و اهدای جوایز در مراسمی هم‌زمان با جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر انجام می گیرد.

اشتراک گذاری این نوشته

بدون نظر

نظر بدهید