دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری کاریکاتور از انتشار فراخوان با موضوع « ایران آینده در افق ۱۴۰۴» خبر داد .

متن فراخوان به شرح ذیل است :

اصلی‌ترین عامل پیشرفت در هر جامعه‌ای، نقشه راهی است که بر پایه مطالعات متقن و مبتنی بر روش‌های علمی فراهم شده باشد. سند چشم انداز ایران ۱۴۰۴ با داشتن این ویژگی‌ها و نیز حمایت کامل و اشراف تام مقام معظم رهبری، در جایگاه مهم‌ترین سند، پس از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
سند چشم انداز ۲۰ ساله کشورمان به عنوان یک سند بالا دستی با هدف تعیین نقشه راه برای بخش‌های گوناگون تا به امروز نیمی از مختصات زمانی خود را طی کرده و از نیمه دوم سال ۱۳۹۴، تنها یک دهه برای عملیاتی ساختن مفاد سند چشم انداز فرصت باقی است.
واقعیت آن است که طی ده سال گذشته در بخش های علمی، فناوری و ارتباطی کشور حرکت‌های شاخصی انجام شده است که رتبه ایران را مطابق اهداف سند، ارتقا می‌بخشد اما سایر حوزه‌ها هنوز تا رسیدن به افقی که سند چشم انداز تصویر کرده، راه درازی در پیش دارند. کارشناسان، آشنا ساختن مردم نسبت به محتوای سند، ایجاد مطالبه و حس مشارکت عمومی و امید به آینده را از مهم‌ترین عوامل تحقّق اهداف سند چشم‌انداز نام می‌برند.
مطالعات و تجربیات گذشته نیز نشان می‌دهد مهم‌ترین اقدام برای مردمی شدن موضوع سند چشم انداز، تبیین و ترویج هنری سند چشم انداز برای عموم جامعه است.
روشن است که جهان امروز، جهان ارتباطات است و ارتباطات تصویری در عصر حاضر میدان‌داری می‌کند. میل و رغبت زیاد انسان نیز نسبت به تماشای تصویر آشکار است. زیرا تصویر هر موضوع، نزدیک‌ترین چیز به واقعیت آن است و به تجربه مستقیم ما از موضوعات شباهت دارد. امروزه تماشای یک اثر تصویری، بسته به فرم و محتوای آن می‌تواند بسیار برانگیزاننده‌تر نسبت به هر چیز دیگری باشد. هنرمندان نیز از مسیر تولید آثار هنری با نگاهی فرازمانی و آینده‎‌نگر می‌توانند تصویری مثبت و امیدوارانه از ایران آینده را به عموم جامعه ارایه نمایند. تصویری که حس مشارکت و همراهی مردم را برای رشد و پیشرفت ایران اسلامی به ارمغان می‌آورد.
به همین منظور حوزه هنری خراسان شمالی با توجه به موضوع مهم سند چشم‌انداز و ضرورت ارایه تصویری مثبت و امیدوارانه از ایران آینده در نظر دارد با یاری خداوند متعال و با همکاری و مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی، معاونت امور قوا دبیرخانه مجمع تشخیص مصلح نظام و در راستای برگزاری جشنواره هنری ایران آینده، ششمین سالانه جشنواره سراسری کاریکاتور حوزه هنری خراسان شمالی را با موضوع «ایران آینده در افق ۱۴۰۴» برگزار نماید.

فراخوان ششمین جشنواره سراسری کاریکاتور حوزه هنری خراسان شمالی

محورهای فراخوان:
– ایران آینده، قطب اقتصادی خاورمیانه
– ایران آینده، پایگاه علمی و مجهز به دانش و فن‌آوری روز جهان
– ایران آینده، قدرت بلامنازع منطقه
– ایرانی در ایران آینده (فرهیخته و فرهنگ‌مدار، دین‌مدار، فعّال، مفتخر، مومن، تلاش‌گر، مسؤولیت‌پذیر و ….)
– معماری شهری در ایران آینده
– خانواده در ایران آینده
– کودک در ایران آینده
– سلامت و بهداشت در ایران آینده
– اقتدار نظامی در ایران آینده
– محیط زیست در ایران آینده
ـ جمعیت در ایران آینده
ـ رفاه و امنیّت در ایران آینده
و سایر موضوعات مرتبط
مقررات:
ـ شرکت برای کلیه هنرمندان علاقه‌مند آزاد است.
ـ تکنیک خلق آثار آزاد است.
ـ هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ارایه ۶ اثر در جشنواره شرکت نماید.
ـ اندازه آثار ارسالی باید با طول یا عرض ۲۰۰۰ Pixel و فرمت JPGو ۳۰۰ DPI باشد.
ـ آثار راه یافته به نمایشگاه در کتاب جشنواره چاپ و یک نسخه به صاحبان آثار اهدا می‌گردد.
ـ به همراه آثار باید نام کامل، شماره تماس ثابت و همراه، آدرس دقیق پستی و بیوگرافی هنرمند در یک فایل نوشتاری (Word) به انضمام تصویر هنرمند ارسال گردد.
ـ شرکت کننده با ارسال اثر می‌پذیرد که: دبیرخانه جشنواره، حق استفاده تبلیغاتی، نمایشگاهی و انتشار آثار در فضای مجازی و مطبوعات را با ذکر نام هنرمند خواهد داشت.
جوایــــــز:
ـ نفر اول : بیست و پنج میلیون ریال به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره
ـ نفر دوم : بیست میلیون ریال به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره
ـ نفر سوم : پانزده میلیون ریال به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره
ـ به همراه ۱۰ تقدیر سه میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره
مهلت ارسال آثار :
۲۵ مرداد ۱۳۹۴
زمان برگزاری اختتامیه و نمایشگاه آثار:
شهریور ماه ۱۳۹۴
روش ارسال اثر:
ارسال اثر از دو طریق ارسال لوح فشرده به آدرس پستی و ارسال از طریق پست الکترونیکی امکان پذیر می باشد.
آدرس پست الکترونیکی:
cartoonhoze@gmail.com
آدرس پستی:
خراسان شمالی، بجنورد، بلوار مدرس، چهارراه شهدای دانش آموز، مدرس ۴۲(گلچین)، پلاک ۷۳، حوزه هنری خراسان شمالی، دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری کاریکاتور
هنرمندان می‌توانند جهت عضویت در سامانه اطلاع‌رسانی جشنواره سراسری کاریکاتور حوزه هنری خراسان شمالی، نام و نام خانوادگی ، سال تولد و شهر محل اقامت خود را به شماره ۳۰۰۰۲۱۹۶ پیامک نمایند.
جهت کسب اخبار و اطلاعات جشنواره، به سایت www.artbojnourd.irمراجعه فرمایید.

po..m.b

بدون نظر

نظر بدهید